Σελίδες

Παρασκευή, 8 Ιανουαρίου 2010

Η είσοδος/wstęp

Z Nowym Rokiem - jak zwykle - jestem pełna marzeń planów i ambicji. Najwięcej postanowień dotyczy oczywiście mojej największej pasji, czyli nauki greckiego. Stąd właśnie nowe miejsce; nowy blog, który ma służyć powtórzeniu, odświeżeniu i usystematyzowaniu wiedzy, którą już zdobyłam.
Kiedy zaczynałam swoją przygodę z greckim, niewiele było w polskim Internecie miejsc, które mogłyby służyć nauce - kilka bardzo podstawowych słowniczków, które nie rozwijały się, bądź z czasem umarły śmiercią naturalną. Wtedy marzyłam, by takie miejsce powstało. Z czasem, sama zaczęłam takie tworzyć - zgromadziłam bazę linków do stron przydatnych w nauce, do miejsc dla ludzi zarażonych tą samą pasją. Ku mojej radości okazało się, że nie jest nas mało i moje bazy stron, kontaktów, materiałów ciągle się rozwijają.

Nie jestem (niestety) filologiem. Nie mam wiedzy i umiejętności, by kogoś uczyć i nie taki jest cel tego bloga. Rozczaruję więc te osoby, które chcą potraktować to miejsce, jako internetowy kurs językowy. Ktoś, kto chce się nauczyć nie ma innego wyjścia, jak tylko ciężko pracować i to samodzielnie. Ja tutaj tylko "uczę się na głos" i jeśli ktoś przy okazji "podsłucha" coś, co będzie mu przydatne i pomocne - to dobrze. Jeśli ktoś mi pomoże, podpowie coś - też dobrze! O to właśnie chodzi, razem możemy zdziałać więcej!

Ten blog to przedruk mojej pracy z innego miejsca, z którego zrezygnowałam, ponieważ było technicznie dość uciążliwe w użytkowaniu. Jednak tym razem suche informacje, lekcje, chciałabym poprzeplatać osobistymi wtrętami, wskazówkami, spostrzeżeniami, uwagami na temat nauki, metod, materiałów. Serdecznie zapraszam do dyskusji, wymiany poglądów i uwag!

Καλή αρχή!

2 σχόλια: